ZMIANA PROGRAMU WYCIECZKI - ŚWIADCZENIE ZASTĘPCZE

kategoria: Turystyka | czytany: 9 968 razy
Wykupiłem wraz z żoną tygodniowy pobyt we Włoszech. Umowa z biurem podróży przewidywała, że trzeciego dnia wjazdu odbędzie się tzw. wieczór włoski, gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z kulturą regionu oraz skosztować produkowanego tam wina (przez cały dzień za darmo). W trakcie pobytu okazało się, że wieczór włoski się nie odbędzie. Organizator zaproponował nam w zamian 1-dniową wycieczkę do Florencji, zastrzegł jednak, że musimy ponieść drobną dopłatę. Czy organizator może obciążyć nas w takiej sytuacji dodatkowymi kosztami?

Nie. Organizator, który w trakcie wyjazdu nie wykonuje przewidzianych w umowie usług, ma obowiązek wykonać odpowiednie świadczenie zastępcze bez obciążania konsumenta dodatkowymi kosztami. Co więcej, gdyby zaproponowane świadczenie zastępcze było niższej jakości niż to pierwotnie przewidziane w umowie, konsument ma prawo domagać się stosownego obniżenia ceny imprezy.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych, art. 16a ust. 1 (tekst jednolity: Dz.U. z 2004r., Nr 223, poz. 2268 ze zm.)

Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]