Konsumenckie Centrum E-porad

 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi Konsumenckie Centrum E-porad. Każdy konsument może skorzystać z bezpłatnej porady prawnej, której udzielą mu za pomocą e-maila doświadczeni prawnicy Stowarzyszenia. Wystarczy dokładnie opisać swoją sprawę i wysłać e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.
 
Uwaga!
Zgodnie z art. 221 Kodeksu cywilnego za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.   Drugą stroną czynności musi być natomiast przedsiębiorca.
 
Nie udzialamy zatem porad osobom i podmiotom, które nie są konsumentami (np. przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia itd.) oraz w sprawach, w których nie ma relacji konsument - przedsiębiorca (np. przedsiębiorca - przedsiębiorca; umowa między osobami fizycznymi które nie prowadzą działalności gopodarczej, a także np. w relacjach członek - spółdzielnia; pracownik - pracodawca; osoba fizyczna - urząd itp.).
 
 
Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z najnowszym mini-przewodnikiem, w którym dowiecie się, gdzie znaleźć pomoc w konsumenckiej sprawie. Warto wydrukować ten przewodnik i mieć zawsze ze sobą.
 
Na naszej stronie działa też wyszukiwarka organizacji i instytucji zajmujących się ochroną konsumentów.
 
W ramach prowadzenia Konsumenckiego Centrum E-porad ukazały się następujące publikacje: 
 
  • Jak bezpiecznie kupować w sieci - artykuł kompleksowo opisujący uprawnienia konsumentów, którzy zawierają z przedsiębiorcami tzw. umowy na odległość, czyli na przykład kupują towary lub zamawiają usługi przez Internet.
  • Usługi telekomunikacyjne - to warto wiedzieć! - artykuł zawierający informacje na temat sposób zawierania i zasadach rozwiązywania umówy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, obowiązków ciążących na operatorach i wynikających z  nich konsumenckich uprawnieniach oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania, związane z usługami telekomunikacyjnymi.
  • Co warto wiedzieć o prawach pasażera linii lotniczych oraz o ubezpieczeniach turystycznych? - artykuł zawiera wiele cennych informacji na temat praw przysługujących osobom korzystającym z usług linii lotniczych m.in. w sytuacji, gdy lot zostaje odwołany lub opóźnionym oraz na co należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne.
  • Bezpieczne wycieczki z biurem podróży - z artykułu można między innymi dowiedzieć się czym właściwie jest wycieczka, jak sprawdzić wiarygodność biura podróży i co powinna zawierać poprawnie skonstruowana umowa. Nie brakuje informacji o tym, jakie prawa ma konsument w sytuacji zmiany warunków umowy przez organizatora turystyki oraz jak reklamować wadliwe wykonanie umowy.
 
A także ukazały się krótkie artykuły:
 
  

Zapisz się na newsletter!

 
W ten sposób otrzymasz w przyszłości informacje o ciekawych publikacjach oraz o inicjatywach nastawionych na ochronę Twoich interesów.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich z siedzibą w Warszawie, ul. Kasprzaka 49, kod pocztowy 01-234, zgodnie z art. 23 ustawy o ochronie danych osobowych, dla celów otrzymywania informacji związanych z ochroną praw i interesów konsumentów m.in. dostarczanie informacji o nowych publikacjach i usługach. Oświadczam, że podane przeze mnie dane osobowe są prawdziwe i aktualne oraz, że dotyczą mojej osoby. [pole wymagane]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez podmioty współpracujące ze Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich dla celów otrzymywania informacji związanych z ochroną praw i interesów konsumentów m.in. dostarczanie informacji o nowych publikacjach i usługach.
 
 
 
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]