Czy płatki śniadaniowe, które jesz zawierają pestycydy?

data dodania: 19.10.2018 | czytany: 4 115 razy
Czy płatki śniadaniowe, które jesz zawierają pestycydy?
Czy możesz mieć pewność, że płatki śniadaniowe, które jesz nie zawierają szkodliwych pestycydów? Sprawdź sam w raporcie z badań 197 rodzajów płatków śniadaniowych przygotowanym przez Program FoodRentgen.
 
Od wczoraj, pierwszy na rynku polskim raport analizujący etykiety produktów spożywczych oraz prezentujący laboratoryjne wyniki badań na pozostałość pestycydów - jest do pobrania nieodpłatnie ze strony Programu FoodRentgen tutaj.
 
Raport obejmuje 197 rodzajów płatków śniadaniowych oferowanych przez 37 producentów. W Raporcie znajdziesz m.in. informacje, w których płatkach nie znaleziono pozostałości pestycydów lub znaleziono ich znikomą ilość, oraz listę produktów, które wyróżniały się czystą lub prawie czystą etykietą.
 
Celem Programu FoodRentgen jest dostarczanie wiarygodnej, przejrzystej informacji na temat produktów spożywczych i zawartych w nich zanieczyszczeń. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszania zjawiska asymetrii informacji na rynku, które skutkuje wypieraniem z rynku produktów lepszych przez produkty gorsze. W efekcie tracą na tym zarówno konsumenci, jak i producenci wysokojakościowych produktów, którzy są wypierani z rynku.
 
Program FoodRentgen chce do końca roku uruchomić 2 kampanie crowdfundingowe. Celem kampanii ma być zbieranie środków na niezależne badania kolejnych produktów. Już za chwilę rusza zbiórka na badanie kasz - jaglanej i gryczanej. Informacje na temat kampanii można już znaleźć pod tym adresem.
 
---------------------
Porady prawne są także dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
 
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]