Aktualności

Kupujesz bilety online? Zachowaj czujność!
06.06.2019
Przed nami lato, a więc sezon koncertów, meczów i innych imprez rozrywkowych, kulturalnych lub sportowych. Wiele osób korzysta z możliwości zakupu biletu przez Internet na takie wydarzenia. Uwaga, ponieważ mają one określoną datę ich wykorzystania to konsument nie ma prawa do namysłu czyli nie może zwrócić kupionego biletu, nawet, jeśli pomylił się co do daty lub nie może wziąć udziału w wydarzeniu z innych losowych przyczyn. Zachowaj czujność i kupuj bilety u oficjalnego dystrybutora, który podaje swój adres i nie pobiera opłat wyższych niż oficjalna cena biletu.
Czy można odstąpić od umowy sprzedaży na odległość również przed otrzymaniem produktu?
27.05.2019
Pani Jolanta zakupiła w sklepie internetowym nowe obuwie. Cierpliwie czekała na przesyłkę przez cały tydzień, a następnie przez kolejny. Sprzedawca wciąż zapewnia panią Jolantę, że to tylko przejściowe trudności i już wkrótce otrzyma swoją nową parę butów. Pani Jolanta zastanawia się czy musi czekać na przesyłkę czy może już teraz zrezygnować z zakupionego towaru?
Czy można reklamować towar kupiony jako używany tak samo jak nowy?
23.05.2019
Czy możemy reklamować towar kupiony jako używany tak samo jak nowy? Czy mamy w takiej sytuacji dwa lata od dnia wydania rzeczy na złożenie reklamacji do sprzedawcy? 
10 nowych ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego
15.05.2019
Od 1 kwietnia 2019 r. działa w kraju 10 ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego. Informacje dotyczące działalności ośrodków dostępne są pod numerem telefonu 22 299 60 90 oraz na stronie internetowej www.dlakonsumenta.pl, gdzie zamieszczone są szczegóły dotyczące adresów i godzin otwarcia dziesięciu stałych regionalnych ośrodków konsumenckich. Konsument otrzyma w nich bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc w sporządzeniu pism (w tym pism procesowych i wniosków ADR).
Co możesz zrobić jeżeli Twoje prawa pasażera autobusu zostały naruszone?
06.05.2019
W czasie podróży autobusem, na jednym z przystanków była zrobiona planowana przerwa. Razem z innymi pasażerami poszłaś kupić coś do picia i skorzystać z toalety. Po powrocie na przystanek okazało się, że autobus już odjechał. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Nowe prawo dotyczące podwójnej jakości produktów
06.05.2019
Parlament Europejski zagłosował za rozwiązaniem prawnym, dzięki któremu nieuzasadnione różnicowanie produktów ze względu na kraj przeznaczenia będzie stanowić nieuczciwą praktykę rynkową. Państwa członkowskie mają teraz 2 lata na przygotowanie nowych przepisów.
Co możesz zrobić kiedy Twój pociąg ma opóźnienie?
26.04.2019
Jedziesz pociągiem na ważne spotkanie. Myślami jesteś już na miejscu a nagle pociąg zatrzymuje się pomiędzy stacjami. Po chwili konduktor informuje, że z powodów technicznych kurs będzie opóźniony. Sprawdź jakie prawa Ci przysługują w takiej sytuacji.
Co możesz zrobić kiedy odmówiono Ci wstępu na pokład samolotu ?
24.04.2019
Walizki spakowane, jedziesz na lotnisko, idziesz do bramki, a tu nagle obsługa odmawia Ci wejścia na pokład samolotu. Tłumaczą, że na Twój lot sprzedano więcej biletów niż było miejsc. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Czy zwracając wadliwy telefon możesz rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych?
23.04.2019
Zawierając umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych często decydujemy się również na zakup od operatora telefonu komórkowego w promocyjnej cenie. W takim przypadku zawieramy dwie odrębne umowy: umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz umowę sprzedaży telefonu. Czy rozwiązanie jednej z tych umów powoduje automatyczne rozwiązanie drugiej?
Nie miałeś dostępu do Internetu? Sprawdź czego możesz żądać od operatora telekomunikacyjnego.
03.04.2019
Nie miałeś internetu przez kilka dni w miesiącu? A może dostawca telewizji wyłączył w pakiecie kilka kanałów? Sprawdź czego możesz żądać w tych i podobnych sytuacjach.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]